Výhody a nevýhody pôžičky cez internet

Nie je to tak dávno, kedy sa pôžičky uzatvárali na pobočkách finančných inštitúcií. Avšak s rozvojom virtuálneho sveta a online bankovníctva sa stalo bežnou záležitosťou vybaviť pôžičky cez internet. Na jednej strane prináša také dohodnutie pôžičiek výhody, na druhej strane má aj svoje riziká.

Výhody pôžičky cez internet

Vybavovanie z pohodlia domova

Pôžičky si dohodnete pohodlne odkiaľkoľvek, kde máte pripojenie k internetu. Nie ste limitovaní žiadnu otváracou dobou a žiadosti sú prijímané 24 hodín denne, 365 dní v roku. V pohodlí svojho domova si môžete porovnať jednotlivé ponuky, prečítať si skúsenosti ostatných a nájsť najlacnejší variant pre financovanie Vašich potrieb. Pomocou online úverových kalkulačiek si spočítate, na koľko Vás pôžička mesačne vyjde.

Široká ponuka

Na internete nájdete široký výber úverov, ktoré sú dostupné iba cez internet a nevyžadujú po Vás žiadne zbytočné doklady a dokumenty. A čo je úplne revolučné - niektoré nebankové spoločnosti požičiavajú novým klientom bez úrokov a poplatkov.

Nevýhody pôžičiek cez internet

Vysoké náklady na pôžičku

Najmä u nebankových úverov narazíte na vysoké úroky a poplatky za predĺženie splatnosti. Vo výsledku preplatíte zbytočne veľa peňazí a na pohľad výhodná pôžička sa mení na drahý úver. Zvyčajne platí to, že čím je pôžička dlhšia, tým menej sa oplatí. Riziká so sebou nesú aj krátkodobé pôžičky s dobou úhrady do 30 dní a sankciami za prípadné nesplácanie.

Buďte ostražití

Pozor na to, aby ste internetové pôžičky splatili včas, inak sa Vám dlh navýši a z pár stoviek sa stane dlh v rádoch tisícok eur. To vás môže dostať do hlbších finančných ťažkostí a priviesť až k exekúcii. Na internete sa tiež zvyšuje pravdepodobnosť, že narazíte na podvodníkov, ktorí sa chcú obohatiť na Vašej dôverčivosti. Nenechajte sa oklamať ich lákavými sľubmi ani prepracovanou webovou prezentáciou.

AKO RÝCHLO ZOHNAŤ PENIAZE

Tiež by ste radi poznali odpoveď na otázku, kde vziať peniaze? Najrýchlejšou cestou je bezpochyby pôžička, tou tŕnistejšiou zarábanie a sporenie.

NAJČASTĚJŠIE CHYBY PRI VÝBERE PÔŽIČKY

Snažte sa zistiť viac podrobností a vyvarujte sa najčastejším chybám pri výbere pôžičky. O aké ide?

AKO UŠETŘIT STOVKY EUR ROČNĚ

S našimi tipmi sa vám podarí usporiť niekoľko stoviek eur a utvoriť si finančnú rezervu na horšie časy.