Pôžičky ľuďom od ľudí - Pôžičky od súkromných osôb

Načo platiť zbytočné poplatky bankám a nebankovým spoločnostiam, keď si možno požičať priamo od ľudí? Získajte výhodnú pôžičku hneď teraz.

Pôžičky ľuďom od ľudí

Model požičiavanie ľuďom od ľudí, tzv. P2P pôžičky, sa pomaly udomácňujú na slovenskom finančnom trhu. Prečo sa zapojiť do tohto systému? Peer-to-peer pôžičky predstavujú ľahšiu cestu k úverom pre žiadateľa a výhodné zhodnotenie voľných finančných prostriedkov pre investorov.

  • Nižšie poplatky a úroky
  • Pôžička priamo od ľudí
  • Různá dostupnost
  • Nároky na bonitu

Podstata P2P pôžičiek

Dlžníci a veritelia sa kontaktujú cez aukčné portály, ktoré sa postarajú o zhodnotenie schopnosti dlžníka splácať, prevod peňazí medzi oboma stranami a právne úkony. Prevádzkovateľom aukčných serverov plynie za sprostredkovanie úverového obchodu a administráciu pôžičiek zisk zhruba vo výške 3,5 až 5% z výšky úveru.

Dopyt po pôžičke

Záujemcovia o pôžičku sa zaregistrujú na aukčnom serveri a vyplní informácie o svojej osobe. Ďalej uvedú požadovanú sumu, dobu splatnosti a maximálnu hranicu úrokovej sadzby. Spomenúť môžu čistý register dlžníkov, nehnuteľnosť v osobnom vlastníctve, výšku príjmu a dôvod, prečo si chcú požičať.

Ponuka pôžičky

Prevádzkovateľ P2P vyhodnotí žiadosti dlžníkov a dôveryhodné predloží veriteľom. Tí si následne vyberajú žiadosti na investovanie a ponúknu celú vyhľadávanú sumu alebo jej časť. Investori takto môžu rozdeliť riziko po menších sumách do viac dlžníkov. V niektorých prípadoch veritelia stanovujú úrok, za ktorý sú ochotní požičať.

Podmienky poskytnutia P2P pôžičiek

Žiadatelia o pôžičku musí spĺňať pár základných podmienok, ako je minimálny vek 18 rokov a trvalé bydlisko na území SR. Dlžníci nie sú v exekúcii ani v insolvencii a musí dodať naskenované dva doklady totožnosti, doklad o adrese (napr. účet za telefón alebo energie) a potvrdenie o príjme nie starší ako 3 mesiace.

Úspešný obchodný model v zahraničí

Aj keď sa zdá tento model ako prelomový a môže významne oslabiť pozíciu bánk pri poskytovaní pôžičiek, zatiaľ nedosahuje taký úspech ako v zahraničí. P2P projekty zaznamenali ohlas najmä vo Veľkej Británii a USA - bude je Slovensko nasledovať?

NEBANKOVÁ PÔŽIČKA

Nebankové spoločnosti v súčasnej dobe smelo konkurujú bankám a neustále sa snaží zlepšovať a rozširovať svoju ponuku. Ľahko u nich získate pôžičky do výplaty, strednodobé pôžičky aj úvery zabezpečené nehnuteľnosťou.

PÔŽIČKA BEZ DOKLADOVANIA PRÍJMU

U žiadostí o pôžičku často narazíte na to, že musíte dokladovať príjem. Nie vždy sú však finančné inštitúcie tak prísne. Na internete nájdete vcelku bohatú ponuku pôžičiek bez dokladovania príjmu.

RÝCHLÁ PÔŽIČKA

Od pôžičiek najčastejšie očakávame, aby boli dostupné, lacné a rýchlo vybavené. Rýchle pôžičky sú tu pre vás, keď potrebujete peniaze okamžite a bez čakania.

AKO RÝCHLO ZOHNAŤ PENIAZE

Tiež by ste radi poznali odpoveď na otázku, kde vziať peniaze? Najrýchlejšou cestou je bezpochyby pôžička, tou tŕnistejšiou zarábanie a sporenie.

NAJČASTĚJŠIE CHYBY PRI VÝBERE PÔŽIČKY

Snažte sa zistiť viac podrobností a vyvarujte sa najčastejším chybám pri výbere pôžičky. O aké ide?

AKO UŠETŘIT STOVKY EUR ROČNĚ

S našimi tipmi sa vám podarí usporiť niekoľko stoviek eur a utvoriť si finančnú rezervu na horšie časy.