Nebanková pôžička

Nebankové pôžičky pokrývajú celé spektrum požiadaviek na pôžičku rôzne bonitných klientov. Sú dostupnejšie, ale väčšinou drahšie ako pôžičky z banky.

Nebanková pôžička

Nebankové spoločnosti v súčasnej dobe smelo konkurujú bankám a neustále sa snažia zlepšovať a rozširovať svoju ponuku. Ľahko u nich získate pôžičky do výplaty, strednodobé pôžičky aj úvery zabezpečené nehnuteľnosťou. Či už teda potrebujete pár stoviek alebo tisíc eur, poskytovatelia nebankových pôžičiek sú pripravení vyjsť vám v ústrety a nezaťažovať vás zbytočnou administratívou.

  • Dostupnosť
  • Rýchlosť
  • Väčšinou drahšia
  • Riziko podvodníkov

Dlhodobá nebanková pôžička

Rad nebankových spoločností si už vybudoval dobré meno a nemusíte sa u nich obávať ani hypoték so zástavou nehnuteľnosti. Tieto dlhodobé úvery máte možnosť splácať dlhšie ako hociktoré bankové hypotéky. Na bankový účet vám pribudne suma od 50 do 70% hodnoty založenia, bez toho, aby spoločnosť chcela poznať vaše príjmy. Peniaze nemusíte vkladať do nehnuteľnosti, ale môžete ich využiť podľa svojej ľubovôle.

Strednodobá nebanková pôžička

Pre financovanie drahších vecí sa tiež výborne hodia strednodobé pôžičky vo výške niekoľko tisíc eur. Tie predstavujú dostupnú alternatívu k spotrebiteľským úverom, ale odlišujú sa od nich vo výške úrokovej sadzby a dobe splatnosti. Spoločnostiam často stačí čistý register dlžníkov alebo pravidelný príjem - a nemusí to byť len príjem zo zamestnania, ale aj sociálne dávky alebo dôchodok.

Krátkodobá nebanková pôžička

Najviac klientov nebankových spoločností žiada o malé pôžičky, niekedy nazývané ako fínske. Žiadna administratíva, pohodlné vybavenie z domova, rýchly schvaľovací proces, peniaze ihneď na účte - takto by sa dali charakterizovať tieto krátkodobé pôžičky. Kto teda potrebuje pár stoviek eur a je schopný splatiť je do 30 dní, predstavujú malé pôžičky to správne riešenie.

Bezúčelová vs. účelová pôžička

Väčšina nebankových pôžičiek je bezúčelová a môžete ich použiť na financovanie čohokoľvek, napríklad aj viac vecí naraz alebo na splatenie starých záväzkov. Nebankové pôžičky s výhodnejšiou úrokovou sadzbou sú väčšinou viazané na konkrétny účel použitia, ako je bývanie, obstaranie automobilu, rekonštrukcia alebo nákup spotrebného tovaru.

NEBANKOVÁ PÔŽIČKA

Nebankové spoločnosti v súčasnej dobe smelo konkurujú bankám a neustále sa snaží zlepšovať a rozširovať svoju ponuku. Ľahko u nich získate pôžičky do výplaty, strednodobé pôžičky aj úvery zabezpečené nehnuteľnosťou.

PÔŽIČKA BEZ DOKLADOVANIA PRÍJMU

U žiadostí o pôžičku často narazíte na to, že musíte dokladovať príjem. Nie vždy sú však finančné inštitúcie tak prísne. Na internete nájdete vcelku bohatú ponuku pôžičiek bez dokladovania príjmu.

RÝCHLÁ PÔŽIČKA

Od pôžičiek najčastejšie očakávame, aby boli dostupné, lacné a rýchlo vybavené. Rýchle pôžičky sú tu pre vás, keď potrebujete peniaze okamžite a bez čakania.

AKO RÝCHLO ZOHNAŤ PENIAZE

Tiež by ste radi poznali odpoveď na otázku, kde vziať peniaze? Najrýchlejšou cestou je bezpochyby pôžička, tou tŕnistejšiou zarábanie a sporenie.

NAJČASTĚJŠIE CHYBY PRI VÝBERE PÔŽIČKY

Snažte sa zistiť viac podrobností a vyvarujte sa najčastejším chybám pri výbere pôžičky. O aké ide?

AKO UŠETŘIT STOVKY EUR ROČNĚ

S našimi tipmi sa vám podarí usporiť niekoľko stoviek eur a utvoriť si finančnú rezervu na horšie časy.