Konsolidácia pôžičiek

Konsolidacu ocenia všichni, ktorí splácajú viacero pôžičiek. Spojením do jednej pôžičky môžu výrazne ušetriť každý mesiac nemalú sumu.

Konsolidácia pôžičiek

Ľutujete toho, že ste sa v minulosti zadlžili u viacerých finančných inštitúcií a teraz ťažko zháňate peniaze na splátky? Uľahčite svojmu rodinnému rozpočtu jednoduchým krokom: oslovte banky alebo nebankové spoločnosti so žiadosťou o konsolidáciu pôžičiek a skombinujte ich do jednej. Aké výhody vám konsolidácia prinesie a na čo si dať pozor?

  • Zlúčením ušetríte
  • Lepšia úroková sadzba
  • Nižšie poplatky
  • Sankcie za ukončenie existujúcej pôžičky

Výhoda č. 1 - Prehľad o svojich záväzkoch

V prípade viacerých pôžičiek ľahko stratíte prehľad, komu a koľko dlhujete a napríklad aj zabudnete na nejakú splátku. Po konsolidácii pôžičiek budete platiť mesačne len jednu splátku a jedny poplatky.

Výhoda č. 2 - Nižšia splátka

Ďalšou nespornou výhodou je celková nižšia splátka, než koľko by ste dávali za každý úver zvlášť. Banka alebo nebanková spoločnosť vám požičia za lepšiu úrokovú sadzbu a vy ušetríte až niekoľko stoviek eur ročne.

Výhoda č. 3 - Konsolidovanie viacerých záväzkov

Finančné inštitúcie zvyčajne nestanovujú počet pôžičiek ku konsolidovaniu. Zlúčiť do jednej pôžičky môžete spotrebiteľské úvery, kontokorent, kreditné karty a ďalšie záväzky. Takto je možné konsolidovať pôžičky až do výšky 20 tisíc eur.

Nevýhoda č. 1 - Väčší nárok bánk

Uspieť v banke s konsolidáciou sa nepodarí každému. Banky prihliadajú k záznamom v registroch dlžníkov a vyžadujú dostatočnú bonitu. Kto týmto sitom prejde, môže sa tešiť na nízky úrok a dlhšiu dobu splatnosti.

Nevýhoda č. 2 - Poplatky

Finančné inštitúcie vám môžu naúčtovať poplatky za sprostredkovanie úverov, vedenie úverového účtu a za sankcie, ktoré za vás zaplatila za predčasné splatenie úverov u iných bánk a nebankových spoločností.

Nevýhoda č. 3 - Predĺženie doby splácania

Konsolidáciou síce získate nižšiu mesačnú splátku, ale predĺži sa vám doba splácania a môže sa stať, že za konsolidovaný úver zaplatíte aj o stovky eur viac, ako keby ste splácali každú pôžičku zvlášť. Zaujímajte sa preto, koľko celkom zaplatíte za nový úver.

NEBANKOVÁ PÔŽIČKA

Nebankové spoločnosti v súčasnej dobe smelo konkurujú bankám a neustále sa snaží zlepšovať a rozširovať svoju ponuku. Ľahko u nich získate pôžičky do výplaty, strednodobé pôžičky aj úvery zabezpečené nehnuteľnosťou.

PÔŽIČKA BEZ DOKLADOVANIA PRÍJMU

U žiadostí o pôžičku často narazíte na to, že musíte dokladovať príjem. Nie vždy sú však finančné inštitúcie tak prísne. Na internete nájdete vcelku bohatú ponuku pôžičiek bez dokladovania príjmu.

RÝCHLÁ PÔŽIČKA

Od pôžičiek najčastejšie očakávame, aby boli dostupné, lacné a rýchlo vybavené. Rýchle pôžičky sú tu pre vás, keď potrebujete peniaze okamžite a bez čakania.

AKO RÝCHLO ZOHNAŤ PENIAZE

Tiež by ste radi poznali odpoveď na otázku, kde vziať peniaze? Najrýchlejšou cestou je bezpochyby pôžička, tou tŕnistejšiou zarábanie a sporenie.

NAJČASTĚJŠIE CHYBY PRI VÝBERE PÔŽIČKY

Snažte sa zistiť viac podrobností a vyvarujte sa najčastejším chybám pri výbere pôžičky. O aké ide?

AKO UŠETŘIT STOVKY EUR ROČNĚ

S našimi tipmi sa vám podarí usporiť niekoľko stoviek eur a utvoriť si finančnú rezervu na horšie časy.