Banková pôžička

Máte pravidelný príjem a bezproblémovú platobnú morálku? Potom je pre vás banková pôžička najlepším riešením.

Bankové pôžičky

Bankové pôžičky sú jasnou voľbou pre bonitných klientov s čistým registrom dlžníkov. Stačí zájsť do banky alebo vyplniť žiadosť v internetovom bankovníctve, predložiť požadované dokumenty a pôžička je vaša. Lenže banky ponúkajú hneď niekoľko typov bankových pôžičiek a pred žiadosťou o úver je dobré zvážiť, na čo ju potrebujete. Aké druhy pôžičiek sú vám k dispozícii.

  • Najlepšie podmienky
  • Renomované spoločnosti
  • Nároky na bonitu
  • Menšia dostupnosť

Kontokorentný úver

Kontokorent umožňuje platiť z účtu, aj keď na ňom nemáte vlastné prostriedky. Ide o povolené prečerpanie účtu až do dohodnutého limitu, z ktorého platíte pri čerpaní úrok. Peniaze môžete použiť na ľubovoľný účel.

Úver z kreditnej karty

Kreditnou kartou môžete hradiť akýkoľvek tovar a služby. Po dobu 20 až 50 dní je možné čerpať peniaze úplne bez úrokov, ide o tzv. bezúročné obdobie. S kartou sú ďalej spojené zľavy z každej platby a vrátenie časti peňazí z nákupu späť.

Spotrebiteľský úver

Spotrebiteľský úver je poskytovaný buď na vopred stanovený účel, alebo na ľubovoľnú vec. Výhodou je nízky úrok a nastaviteľná doba splatnosti a výšky splátok. Banky preverujú register dlžníkov a posudzujú schopnosť splácať záväzky.

Hypotéka

U hypotéky banka vyžaduje záložné právo k nehnuteľnosti, za čo vám poskytne nízku úrokovú sadzbu a úver až do výšky 100% hodnoty založenej nehnuteľnosti. Peniaze je možné väčšinou využiť na nákup nehnuteľnosti alebo jej rekonštrukciu.

Revolvingový úver

Revolvingový úver slúži na opakované čerpanie pôžičky bez nutnosti spisovať zakaždým novú zmluvu. Ako klient banky môžete vyberať finančné prostriedky až do dohodnutého limitu. Úrok platíte zo skutočne využité sumy.

Konsolidácia úverov

Konsolidáciou dôjde k zlúčeniu všetkých vašich úverov do jedného. Výsledkom je výhodnejšia úroková sadzba, dlhšia doba splatnosti a úspora peňazí na mesačných splátkach. Konsolidovať môžete spotrebiteľské úvery, kreditné karty, kontokorenty a ďalšie záväzky.

NEBANKOVÁ PÔŽIČKA

Nebankové spoločnosti v súčasnej dobe smelo konkurujú bankám a neustále sa snaží zlepšovať a rozširovať svoju ponuku. Ľahko u nich získate pôžičky do výplaty, strednodobé pôžičky aj úvery zabezpečené nehnuteľnosťou.

PÔŽIČKA BEZ DOKLADOVANIA PRÍJMU

U žiadostí o pôžičku často narazíte na to, že musíte dokladovať príjem. Nie vždy sú však finančné inštitúcie tak prísne. Na internete nájdete vcelku bohatú ponuku pôžičiek bez dokladovania príjmu.

RÝCHLÁ PÔŽIČKA

Od pôžičiek najčastejšie očakávame, aby boli dostupné, lacné a rýchlo vybavené. Rýchle pôžičky sú tu pre vás, keď potrebujete peniaze okamžite a bez čakania.

AKO RÝCHLO ZOHNAŤ PENIAZE

Tiež by ste radi poznali odpoveď na otázku, kde vziať peniaze? Najrýchlejšou cestou je bezpochyby pôžička, tou tŕnistejšiou zarábanie a sporenie.

NAJČASTĚJŠIE CHYBY PRI VÝBERE PÔŽIČKY

Snažte sa zistiť viac podrobností a vyvarujte sa najčastejším chybám pri výbere pôžičky. O aké ide?

AKO UŠETŘIT STOVKY EUR ROČNĚ

S našimi tipmi sa vám podarí usporiť niekoľko stoviek eur a utvoriť si finančnú rezervu na horšie časy.