ČLÁNKY A TIPY

Tie najlepšie a najužitočnejšie informácie pre všetkých, ktorí hľadajú pôžičku a nevie kde získať peniaze navyše.

AKO RÝCHLO ZOHNAŤ PENIAZE

Tiež by ste radi poznali odpoveď na otázku, kde vziať peniaze? Najrýchlejšou cestou je bezpochyby pôžička, tou tŕnistejšiou zarábanie a sporenie.

NAJČASTĚJŠIE CHYBY PRI VÝBERE PÔŽIČKY

Snažte sa zistiť viac podrobností a vyvarujte sa najčastejším chybám pri výbere pôžičky. O aké ide?

AKO UŠETŘIT STOVKY EUR ROČNĚ

S našimi tipmi sa vám podarí usporiť niekoľko stoviek eur a utvoriť si finančnú rezervu na horšie časy.

ÚŽERA A BEZPEČNÁ PÔŽIČKA

Ako spoznáte úžeru od bezpečné pôžičky a prečo neunáhliť podpis zmluvy?

MÝTY O PÔŽIČKÁCH

S pôžičkami je spojené veľa nejasností a poloprávd, ktoré kolujú medzi ľuďmi. Neverte všetkému, čo sa o úveroch dopočujete, a pozrite sa s nami na najčastejšie mýty.

NA ČO SI DAŤ POZOR U MIKROPÔŽIČIEK

Poskytovatelia sa nás snaží presvedčiť, že práve ich pôžička je tou najvýhodnejšiou a najlacnejšiou. Ako je tomu naozaj a na čo si dať u mikropôžičiek pozor?

AKO SA SPRÁVNE ZADLŽIŤ

Niekedy sa zadlženiu nedá vyhnúť, zvlášť keď plánujete vlastné bývanie, obstaranie automobilu alebo chcete financovať štúdium svojho dieťaťa. Ak dodržíte zásady, ako sa správne a zodpovedne zadĺžiť, nie hrozi vám žiadne peňažné problémy.

NEIGNORUJTE SVOJE DLHY A RIEŠTE ICH VČAS

Zatvárate pred dlhmi oči a dúfate, že sami od seba zmiznú? Ak si s dlhmi neviete rady, prečítajte si našich sedem tipov, ako ich zvládnuť bez straty bývania a majetku.

AKO ZATOČIŤ S DLHMI?

Neschovávajte sa ale pred finančnými problémami pod perinu a raz navždy zatočte s dlhmi. Stačí sa držať nasledujúcich pravidiel.

PRIVÝROBOK NA MATERSKEJ DOVOLENKE

Materská dovolenka bohužiaľ plne nenahrádza ženin predošlý príjem, preto rad mamičiek uvažuje o možnosti privyrobiť si. Aké majú ženy na materskej možnosti a musia splniť nejaké podmienky? O tom budú nasledujúce riadky.

KREDITNÁ KARTA MIESTO PÔŽIČKY

Kreditná karta, je pri správnom používaní výhodnejšia ako akákoľvek mikropôžička. Uveďme si základné fakty o kreditnej karte, a prečo sa oplatí mať jednu vo svojej peňaženke.

VÝHODY A NEVÝHODY PÔŽIČKY CEZ INTERNET

Nie je to tak dávno, kedy sa pôžičky uzatvárali na pobočkách finančných inštitúcií. Dnes sa stalo bežnou záležitosťou vybaviť pôžičky cez internet. Na jednej strane prináša také dohodnutie pôžičiek výhody, na druhej strane má aj svoje riziká.

ZMLUVA O PÔŽIČKE

Zmluva o pôžičke je často doplnená o zdĺhavé obchodné podmienky písané malým písmom. To odrádza záujemcov o pôžičku, zmluvu podpíšu, bez toho aby si všetko dôkladne prečítali. Čo by takáto zmluva mala zahŕňať a na čo si dať pozor?

RADY PRI VÝBERE PÔŽIČKY

Chceme je lacno a chceme ich hneď. Reč je o pôžičkách, ktoré sa stali bežnou súčasťou našich životov. Než unáhlene podpíšete zmluvu, prečítajte si nasledujúce rady.