Na čo si dať pozor u mikropôžičiek

Ponuka mikropôžičiek sa na nás valí zo všetkých strán a ich poskytovatelia sa nás snaží presvedčiť, že práve ich pôžička je tou najvýhodnejšiou a najlacnejšou. Ako je tomu naozaj a na čo si dať u mikropôžičiek pozor?

Klam "malých peňazí"

Nepodliehajte klamu, že splatiť nízku sumu nie je žiadny problém. Môže sa Vám oneskoriť príjem a po zmeškaniu dátumu splatnosti Vám spoločnosť naúčtuje značné sankčné poplatky. Nehľadiac na to, že neférové spoločnosti na Vás môžu vytiahnuť skryté poplatky.

Spoplatnené telefónne linky

Požiadať o pôžičku cez telefón je síce pohodlné, ale ani sa nenazdáte a za zavolanie na infolinku zaplatíte niekoľko desiatok eur. Nesolídné spoločnosti hovor umelo predlžujú prepájaním na ďalších pracovníkov, ktorí Vám pokladajú rôzne otázky. Na konci celého kolieska sa dozviete, že Vám bola pôžička zamietnutá.

Rozhodcovská doložka

Rozhodcovská doložka je ustanovenie v zmluve, ktorej súhlasom sa vzdávate súdneho riešenia sporov. Spoločnosť určuje osobu rozhodcu, ktorý vždy rozhodne v jej prospech, pretože je platený z jej peňazí. Akonáhle na túto doložku narazíte v zmluvných podmienkach, radšej žiadosť o pôžičku zrušte.

Neprehľadné obchodné podmienky

Dlhé, nezrozumiteľné obchodné podmienky o niekoľkých desiatkach strán by Vás mali dostatočne varovať pred uzatvorením pôžičky. Väčšinou sa v nich skrýva niečo, čo spoločnosti nechcú povedať svojim žiadateľom napriamo. Tí v nich často nemôžu dohľadať, koľko ich bude pôžička skutočne stáť.

Vysoký poplatok za dohodnutie pôžičky

U niektorých mikropôžičiek sa môžete stretnúť okrem úroku aj s jednorazovým administratívnym poplatkom za spracovanie žiadosti. Tento poplatok sa nevracia, ani keď pôžičku splatíte predčasne. Na poplatky sa vždy pýtajte vopred, aby Vás po uzatvorení pôžičky neprekvapila ich výška.

AKO RÝCHLO ZOHNAŤ PENIAZE

Tiež by ste radi poznali odpoveď na otázku, kde vziať peniaze? Najrýchlejšou cestou je bezpochyby pôžička, tou tŕnistejšiou zarábanie a sporenie.

NAJČASTĚJŠIE CHYBY PRI VÝBERE PÔŽIČKY

Snažte sa zistiť viac podrobností a vyvarujte sa najčastejším chybám pri výbere pôžičky. O aké ide?

AKO UŠETŘIT STOVKY EUR ROČNĚ

S našimi tipmi sa vám podarí usporiť niekoľko stoviek eur a utvoriť si finančnú rezervu na horšie časy.